Pijeme, jíme, zase pijeme
a pak hodnotíme

Byli jsme všude, přesvědčte se ...

F.A.Bar

F.A.Bar

Uděleno:

Datum hodnocení: říjen 2016

Hodnotili: Fera a Obláček

Kraj: Jihomoravský kraj

Adresa: Šimáčkova 3, Brno, 628 00

Internetová adresa: http://www.fabar.cz

GPS souřadnice: 49°12'26.852"N, 16°41'41.136"E

Pivo na čepu: ALE Hendrych Vrchlabí, Polička Záviš, Kalifornia Matuška a Paulaner

Možnost ubytování: Ne

Volnočasové aktivity: -

Popis: Dnes jsme se pustili do popisu oba:) Takže nejprve hodnocení moje, tedy od Fery: 
FA Bar neboli „Oranžáda“, jak říkají místní, je velmi zajímavý koncept. Je to pivní bar, kde každý den je na čepu cca 12 piv. To je jasné, že jsme museli zavítat. Sídlí v Líšni na Šimáčkově ulici, kde má kancelář jeden z nás (Obláček), který je tam „pečenej-vařenej". Nemohl jsem odolat a nenavštívit s ním tento podnik.

Úterý od 18.00hod - hospoda skoro plná, na televizi hokej a čisté nezakouřené prostředí. To bylo první, čeho jsem si všiml. Místo jídeláku nápoják a na čepu 12 piv. Všechny mají a všechny si někdo dává. Pecka! Začali jsme ochutnávat. Desítka ALE Hendrych Vrchlabí, dvanáctka Polička Záviš, dvanáctka Kalifornia Matuška (to byla vážně pecka!) a samozřejmě origo z Oktoberfestu Paulaner třináctka. Všechno super kvalita a v originálních sklenicích! Kouří se na zahrádce, která přes léto zdvojnásobuje docela malou kapacitu uvnitř (cca 30 lidí). Obsluha ze začátku trošku bez zájmu, ale když se zjistilo, že jsme slušní (děkujeme a prosíme po každém pivě, neodmlouváme, když si objednáme a donesou o něco dřív další kus) tak to bylo lepší. Domácí udírna bude zárukou, že hlady se tu neumře. Když donesli klobás, provonělo to celou hospodu.

Super koncept na netradičním místě, dělaný s láskou k pivku. Nejsem z těch špiónů, kteří potřebují o každém pivě vědět od A po Z, ale slušelo by se třeba pivka více představit a od začátku nasadit větší pohodu. Jinak super a dohoda s Obláčkem na 2 krýgloních na nálepce byla jasná. Prolátli jsme to až nakonec a obsluha moc děkovala, že to předá majiteli! Tak snad bude nálepka na dveřích! Když na extra dobrý pivko, velký výběr a velice rozumné ceny - tak určitě do Líšně do „Oranžády“ FA Baru. Vyplatí se klidně zajet speciálně!

 

A ještě hodnocení od Obláčka:

FA bar je vzorná ukázka lokálního podniku a jak může fungovat. Majitelé a jejich dcera za barem ve vlastním domě, kde v horních patrech také bydlí. Kratší otevírací doba je bohatě vykompenzována pestrou nabídkou a kvalitou piv. Kromě nich, které již podrobně popsal Fera (prostě nemá chybu), musím vyzdvihnout velmi dobré jídlo, které je pro daný podnik optimální - uzená žebírka, klobáska, cigáro a domácí nakládané papriky plněné zelím. Stejně tak nabídka dobrých rumů pro oživení končícího večera :-) Obsluha i celková atmosféra je ve všech ohledech pohodová a domácí (někdy se jen trošku nestíhá) a během sezóny se na vnitřní i venkovní televizi pouští zápasy Komety přes internet. Doporučuji každému v okolí Líšně, ale také vzdálenějším lokalitám - cesta se opravdu vyplatí.